Ölüdeniz SIV (Acil Durumlar Eğitimi) Tamamlandı

Kartepe Belediyesi Yamaç Paraşütü Spor Kulübü sporcuları olarak 2017 yılının ilk SIV (Acil Durumlar) eğitimini tamamladık.

Yamaç Paraşütü Orta Seviye Pilot – P3 seviyesinin son eğitimi olan SIV acil durumlar eğitimi, yedek paraşüt açma olasılığı en yüksek eğitim olduğu için deniz üzerinde yapılmaktadır. Bu nedenle ülkemizde SIV eğitimi için Fethiye / Ölüdeniz ‘de bulunan Babadağ tercih edilmektedir.

18-19-20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Babadağ’a giden sporcularımız Fenomen Air Sports havacılık okulunun düzenlediği SIV eğitiminde Öğretmen Pilotlar Sn. Abdullah Yıldız ve Tuğcan İstim önderliğinde uçuşlarını yapmış ve birçok pilotumuz eğitimlerini tamamlamıştır.

Toplamda 34 yamaç paraşütü pilotunun katıldığı eğitimde spor kulübümüzden 10 pilot yer almıştır. Yamaç paraşütü pilotlarımız, pilotajları doğrultusunda eğitmen kararı ile basic siv ve full siv yaptılar.

SIV eğitiminde pilotlarımızın, Babadağ ‘dan 1700 mt, 1800 mt ve 1900 mt take offlarından kalkış yaptıktan sonra, eğitmen kontrolünde gerçekleştiği hareketler; kulak kapatma, etkili kulak kapatma, b stolu, derin stol, tam stol, asimetrik kapanma, kontrollü asimetrik kapanma, önden kapanma, spiral, viril, wing over.

Mayıs 2017 SIV eğitimine katılan pilotlarımız;

Burak Horozoğlu, Beytullah İnal, Burak Uzun, İrfan Karaman, Barış Baylan, Habib Saygılı, Funda Avcı, Mustafa Akdilek, Enes Öztürk, Cemile Uçak, Meltem Varol

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir